Як минув 2020-2021 навчальний рік?

Пройшовши короткий тест і ознайомившись з відповідною інформацією, ви дізнаєтеся багато цікавого і нового про те, як минув цей навчальний рік

Як думаєте, скільки відсотків учнів хочуть стати вчителями? А пам’ятаєте, скільки отримує вчитель-початківець за навчання одного учня на одному уроці? Чи знаєте, на кого найбільш негативно вплинула дистанційка?

Ні, це не підсумковий тест із математики. Просто ми знаємо, як ви втомилися від дистанційного навчання, тому вирішили не навантажувати вас довгими текстами.

Пройдіть тест про те, як минув цей навчальний рік у цифрах, перевірте свою пам’ять (про всі ці факти ми так чи інак розповідали), або ж дізнайтеся щось нове.

Освіта в цифрах

Освіта в цифрах

ПОЧАТИ
Скільки відсотків учнів, згідно з PISA, хочуть стати вчителями?
Згідно з дослідженням PISA, лише 5% учнів із 60 країн ОЕСР бачать себе в майбутньому вчителями: серед усіх опитаних про це заявили 3% хлопців та 6% дівчат.

Далі

Скільки отримує вчитель-початківець за навчання одного учня на одному уроці?
Отакої. Освітній експерт Володимир Онацький порахував, що вчитель-початківець отримує 2 гривні 31 копійку за навчання одного учня на одному уроці.

Далі

Скільки відсотків українських 15-річних підлітків отримують від своїх батьків емоційну підтримку в навчанні?
Згідно з дослідженням PISA, 88% українських 15-річних підлітків отримують від своїх батьків емоційну підтримку в навчанні. А ще ті учні, яких батьки в навчанні емоційно підтримують дужче, більш умотивовані, цілеспрямовані й самоефективні та мають вищу успішність у читанні.

Далі

Яка середня зарплата освітян?
У квітні 2021 року середня зарплатня в Україні становила 13 543 гривень, середня в освітній сфері на 2 684 гривні менше. Тобто, 10 859 гривень (або 80,2% від середньої за економікою).

Далі

Скільки відсотків шкіл в Україні мають інклюзивні класи?
У 2020–2021 навчальному році майже 43% шкіл організували інклюзивне навчання, тобто майже кожна друга школа в Україні навчає дітей з ООП. Станом на 1 січня 2021 року в Україні в інклюзивних класах навчалися 25 078 учнів. Це – майже вдесятеро більше, ніж 5 років тому.

Далі

Як думаєте, яка частка дітей в Україні не отримали планових щеплень?
20% дітей в Україні не отримали всіх необхідних щеплень, тобто кожна п’ята дитина.

Далі

На кого найбільш негативно вплинула дистанційка?
Найбільше дистанційка вплинула на учнів початкової школи. Також величезні втрати мають діти з малозабезпечених сімей, бо дистанційна освіта відбувається передусім завдяки ґаджетам. А ще великі втрати серед дітей, у яких батьки не мають вищої освіти.

Далі

Скільки інклюзивно-ресурсних центрів планують створити в Україні до кінця року?
За даними обласних департаментів (управлінь) освіти й науки, до кінця року в Україні планують створити ще 18 ІРЦ. Нині в Україні функціонують 633 інклюзивно-ресурсних центри.

Далі

Скільки відсотків шкіл користуються держплатформою електронних журналів та щоденників станом на квітень 2021 року?
Станом на квітень 2021 державним сервісом е-щоденників користуються менше 2% або 270 шкіл. Найбільше – у Сумській області.

Далі

Наскільки результати з читання українських учнів залежать від школи, а наскільки – від самого учня?
Згідно з дослідженням PISA, результати з читання українських учнів майже на 70% залежать від їхніх індивідуальних особливостей та інших чинників, а на 27% – від закладів освіти, де вони навчаються.

Далі

Що вважають найбільшою проблемою дистанційного навчання в Україні?
78% зі 150 людей із 5 областей заявили, що найбільша проблема така: у багатьох учнів обмежений доступ до комп’ютерів (у сім’ї можуть бути двоє-троє школярів і батьки, які працюють дистанційно).

Далі

З яких предметів учні отримували найбільше завдань під час дистанційки?
Учні отримують найбільше завдань з алгебри, української та іноземної мов. Більше почали задавати з історії, зарубіжної літератури, інформатики та більш як удвічі (як порівняти з минулим роком) – з трудового навчання.

Далі

0–3 балів
Не засмучуйтесь! Наступного разу вам пощастить більше. А поки можете почитати використані для тесту матеріали (посилання внизу).
4–6 балів
Вам потрібно або більше читати наш сайт, або розвивати інтуїцію :)
7–10 балів
Непогано! Ви точно читали багато матеріалів на нашому сайті, проте щось пропустили. Тож під тестом пропонуємо вам посилання на використані джерела.
10–12 балів
Воу! Ви або уважно читали нас, або маєте гарну інтуїцію!


Посилання на використані матеріали (але переходьте туди після того, як пройдете тест, бо інакше  це наче списувати ;-)):

Марія Марковська, “Нова українська школа” 

Переглядів - 14