Вчимося пізнавати і досліджувати світ

М. Барна, керівник і координатор проєкту «Супервізія «ДляВас»

Для Нової української школи найбільш виразною новизною є тематично-інтегрований підхід у навчанні. У 1-их класах він реалізується  впродовж інтегрованих тематичних тижнів, а  у 2-4 класах –  інтегрованих тематичних місяців.

Їх тематика, зміст і мета  є такими, що  при вмілому використанні вчителькою/вчителем  сучасних інтерактивних технологій  вона/він  надають учням можливість міркувати, зіставляти різні точки зору , спираючись як на наукові факти, так і на власний досвід, уміння спостерігати, досліджувати, проектувати, узагальнювати, знаходити і приймати відповідні рішення.

Саме такий вид творчої діяльності учнів покладено в основу проєктної  технології,   яку  дедалі частіше використовують у своїй практичній діяльності вчителі різних навчальних дисциплін, зокрема й вчителі початкових класів.

Проєктна діяльність стимулює інтерес учнів до пошуку різних способів розв’язання певних життєвих проблем, показує можливості практичного застосування знань, отриманих у процесі вивчення основ наук, зокрема й інтегрованих курсів.

Про свій досвід організації проєктної діяльності з молодшими школярами розповідає Ольга Федорівна Чайківська, вчителька початкових класів Ліцею №2 Дрогобицької  міської ради, педагог-тренер НУШ.

 

Переглядів - 34