У 2021 році МОН України продовжує пілотувати сертифікацію вчителів початкових класів

СЕРТИФІКАЦІЯ-2021

У 2021 році МОН України продовжує пілотувати сертифікацію вчителів початкових класів.

Для чого потрібна сертифікація?

По-перше, сертифікація – інструмент пошуку кращих вчителів та реальних агентів змін в освіті, професіоналів своєї справи, які готові ділитися своїми знаннями та досвідом з іншими.

Сертифікація дає рівні можливості стати таким агентом змін як вчителю сільської школи, так і педагогу з великого міста. Це вкрай важливо сьогодні, коли мешканці українських мегаполісів мають більше можливостей.

По-друге, планується, що з впровадженням реформи “Нова українська школа”, сертифікація зможе замінити атестацію педагогічних працівників. І для того, щоб провести цю заміну ефективно, ми  випробовуємо інструменти сертифікації під час пілотування.

 

Важлива підстава для цього – запит від учителів.

Сертифікація – це можливість для вчителя одержати визнання свого професіоналізму, заявити про себе і отримувати бонуси за високий рівень компетентності (Любомира Мандзій, заступниця міністра освіти і науки України, спеціально для УП.Життя)  Режим доступу : https://life.pravda.com.ua/columns/2020/01/15/239573 

 

 

 

1. СЕРТИФІКАЦІЯ-2021:

СФОРМОВАНО  2000 РЕЄСТРАЦІЙНИХ КАРТОК

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації припинено достроково, оскільки вже вичерпано загальнодержавну квоту.

Наголошуємо, що реєстрація для участі в сертифікації не завершується створенням картки-заяви. Потенційним учасникам потрібно сформувати комплект документів і  надіслати його до відповідного регіонального центру Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті. Усі документи мають бути надіслані не пізніше 31 січня.

За допомогою спеціального сервісу можна перевірити, на якому етапі опрацювання реєстраційні документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки-заяви до сервісу.

Повідомлення про результати реєстрації регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу, а зареєстрованим учасникам — логін та PIN-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

 

2. СЕРТИФІКАЦІЯ-2021 РОЗПОЧНЕТЬСЯ НЕЗАЛЕЖНИМ ТЕСТУВАННЯМ

Незалежне тестування — це один із трьох інструментів сертифікації вчителів початкових класів, за допомогою якого перевіряють фахові знання й когнітивні вміння як складові професійної компетентності вчителя початкової школи відповідно до його трудових функцій.

27 лютого 2021 року відбудеться перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Зміст тесту визначається Програмою незалежного тестування, орієнтовний розподіл завдань відповідно до розділів / підрозділів Програми і схема нарахування балів за виконання тестових завдань затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти.

Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких відведено 180 хвилин. Результати незалежного тестування визначатимуться на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання тестових завдань.

Не пізніше ніж через вісімнадцять календарних днів із дня проведення незалежного тестування будуть відомі результати першого етапу. Учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування наберуть менше ніж 60 % від максимальної кількості тестових балів, не зможуть взяти участі в наступному етапі сертифікації.

Режим доступу: https://testportal.gov.ua/nezalezhnym-testuvannyam-rozpochnetsya-sertyfikatsiya-2021/#more-20190

 

 

3. СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ: ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ

………Тих, хто хоче дізнатися більше про особливості пілотної сертифікації педагогічних працівників, а також про те, як отримати найвищий бал за виконання завдань незалежного тестування, запрошуємо долучатися 7, 8 і 9 жовтня о 15.00 до ефірів із експертками Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко, Юлією Романенко, Вікторією Лещенко та Людмилою Шкарбан на YouTube каналі центру https://www.youtube.com/watch?v=MEMzULEMSV4). А сьогодні ми пропонуємо Вам ознайомитися із тестовими завданнями, які виконували учасники / учасниці сертифікації у 2019 і 2020 роках.

Режим доступу: https://testportal.gov.ua/sertyfikatsiya-vchyteliv-diznajtesya-bilshe-pro-nezalezhne-testuvannya/#more-19358

 

4. ТЕСТИ ЗНО ОНЛАЙН ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

Режим доступу: https://zno.osvita.ua/for_teachers/446/

 

 5. «ЗНО» ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ  

Шляхом зовнішнього незалежного тестування оцінюватимуть такі здатності вчителя:

 

  • вивчати, аналізувати й застосовувати під час планування освітнього процесу професійну літературу, подану в паперовій та електронній формах
  • планувати роботу і професійний саморозвиток
  • розробляти календарно-тематичне планування змісту освітніх галузей
  • здійснювати цілепокладання, коригувати освітній процес на основі зіставлення проміжних результатів із запланованими
  • дотримувати вимог нормативно-правових документів, що регламентують організацію освітнього процесу в початковій школі
  • використовувати в освітньому процесі:
      • ——  системи теоретичних знань з освітніх галузей, визначених Держстандарто
      • ——- методики навчання освітніх галузей, визначених Державним стандартом початкової освіти;

 

  • організовувати й проводити педагогічну діагностику учня
  • добирати доцільні методи, засоби й форми навчання відповідно до визначених мети і завдань уроку, іншої форми навчання з огляду на специфіку змісту навчального матеріалу та індивідуальних особливостей учнів класу
  • надавати батькам поради та рекомендації щодо підтримки учня в освітній діяльності за межами ЗЗСО
  • організовувати взаємодію з батьками у різних формах
  • створювати безпечні, психологічно комфортні умови освітнього процесу
  • наповнювати освітнє середовище змістом відповідно до вимог Держстандарту
  • ураховувати при створенні освітнього середовища індивідуальні потреби учнів, зокрема й обдарованих та дітей, які мають особливі освітні потреби.

 

Режим доступуhttps://www.pedrada.com.ua/article/2589-testuvannya-vchitelv-pochatkovih-klasv-shcho-znati-y-umti

 

 

Віримо у вас –  вчителів-професіоналів, впевнених у своїх силах і готових долучатись до змін в українській освіті, підтримуємо вас  і бажаємо успіхів!

 

 

Добірку матеріалів підготувала М Барна,
завідувачка кабінету координації і
впровадження НУШ  КЗ ЛОР «ЛОІППО»,
експертка з оцінювання якості освіти

 

Переглядів - 61