Технічна підтримка від EdPro впровадження НУШ у пілотних 5-их класах

У статті ви прочитаєте, як можна отримати безплатно освітню програму mozaBook з методичними матеріалами для учителів НУШ 5-х класів та електронними версіями підручників у школах, які беруть участь в пілотному проєкті..

Що відбувається у вересні в школах? Окрім звичного — “початок навчального року” та “йдемо до школи” у 136-ти школах України НУШ пішла у 5-й клас. Наша команда цьогоріч допомагає учителям-першопрохідцям налагодити за допомогою програми mozaBook навчання у 5-х класах. У статті ми поділимося деталями цієї справжньої пригоди, адже впровадження НУШ у середній школі — нове для усіх, це відбувається в умовах, коли вчителі не забезпечені підручниками та методичними матеріалами. Ми намагалися зібрати враження про налагодження організаційних процесів від тих, хто використовує програму mozaBok уже на повну, не зважаючи на завантаженість вересня, учителі пройшли навчання, отримали сертифікати й коди для своїх шкіл.

Підтримуючи інноваційний освітній проєкт Всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», компанія EdPro запропонувала отримати безплатно освітню програму mozaBook з методичними матеріалами для учителів НУШ 5-х класів та електронними версіями підручників  у школах, які беруть участь в пілотному проєкті.

Педагоги навчаються, отримують Сертифікати, а заклад освіти — код активації програми mozaBook. Реєстрація та програма навчання на сторінці: https://edpro.ua/nus2021 Надається 1 код для роботи 4 вчителям, максимальна кількість кодів для одного закладу — чотири.

 

Які переваги окрім активаційних кодів для роботи з програмою mozaBook протягом року, отримують учителі?

 

Вікторія Косик
Директорка Центру освітнього консультування
Освітяни мають можливість працювати з будь-яким контентом, який можна завантажити в mozaBook. Це pdf-файли книг, це важливо, адже не всі друковані видання отримують вчасно. Я, як авторка підручника, знаю цей процес зсередини. Ми закрили теми на жовтень та готуємо на листопад. Зараз підручник в ІМЗО на експертизі, його ще потрібно надрукувати. А жовтень уже наближається. Завдяки тому, що видавництво “Ранок” надало електронні версії книг, ми їх розміщуємо в mozaBook. І вчителі уже мають, з чим працювати.
Також учителі можуть використовувати своєї власні створені матеріали, скажімо, презентації, тести, завдання. З mozaBook зручно працювати в Zoom, Classroom, Microsoft Teams.
Відповідно усі інструменти програми: 3D-сцени, Цифрові уроки, власні завдання можна демонструвати на обраній платформі з екрана комп’ютера чи панелі. Тобто потреби для онлайн та офлайн навчання закриваються. Також ми надаємо постійну підтримку в вайбер-групі та проводимо щомісяця онлайн-зустрічі з учасниками навчання у форматі “запитання-відповіді” (переглянути запис).
Плануємо протягом навчального року тримати тісний зв’язок з учителями 5-х класів, щоб вони змогли легко пройти всі етапи освоєння програми та разом зі своїми учнями випробувати усі можливості.

Перелік прогресу отримання освітніми закладами безоплатних кодів активації програми mozaBook можна переглянути на сторінці навчання, а що ж нам розповіли учасники навчання, які користуються отриманими кодами активації mozaBook?

Які враження у вчителів вашої Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 від навчання для вчителів НУШ (5-ті класи)?

 

Корнійчук Наталія
Учителька інформатики Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1
Це те, що потрібно на перший період у роботі з новою програмою, зокрема mozaBook. Завдання чітко сформовані, доступно пояснені, є зразки. З’явилось мінімальне уявлення про те, як краще почати працювати в програмі, які завдання можна робити, як використовувати. Кожен учитель ознайомився з контентом mozaBook і знайшов щось для кращого та ефективнішого пояснення матеріалу свого предмета. А ще програма дає можливість формувати в учнів ключові предметні компетентності, завдання — цікаві й інноваційні.
Як впроваджуєте використання активаційних кодів mozaBook? (Що складно, в чому бачите перспективу?)
Програма активована на всіх інтерактивних панелях у школі. Вчителі використовують по максимуму програмний продукт на своїх уроках. З МozaBook вчителі можуть працювати з дітьми як протягом цілого уроку, так і на лише частково. Наповнення у програмі охоплює майже всі предмети.

Дуже активно використовуємо під час вивчення інформатики, фізики, біології, хімії, географії, історії, ЗБД (здоров’я, безпека та добробут), української мови та літератури, англійської мови, ЯДС, математики тощо. Оскільки школа спеціалізована з поглибленим вивченням іноземних мов, то зручним є те, що матеріал школярі можуть опановувати не лише рідною мовою.
Складність полягає в тому, що нема панелі в кожному кабінеті. Колеги домовляються між собою про час її використання. Так, як ще мало опанований продукт, то більше часу поки що використовується на підготовку до проведення уроку з ефективним використанням mozaBook. Але це дає і змогу підвищувати цифрову компетентність учителів.

Як загалом оцінюєте цю можливість для учителів НУШ в 5-х класах використовувати таке програмне забезпечення? 
Оскільки програмою користуємось вже не один рік, то діти, котрі зараз у 5-х класах, ще з початкової ланки з нею знайомі. Вони звикли до того, що мають змогу не тільки засвоїти складний для опанування матеріал, а ще й уявити, побачити не тільки на фото, а й у 3D-форматі. Це дуже заохочує їх шукати додаткову інформацію, досліджувати та вивчати поглиблено певні теми. Ми бачимо ефективність та високі результати такої роботи. Але, оскільки зараз у пілотних класах немає підручників, то це полегшує освітній процес. А для учителів НУШ – це дуже хороша можливість іти в ногу з часом, пояснювати складне доступно, цікаво, креативно, мотивувати до навчання і самонавчання, розвивати критичне мислення та підвищувати свою кваліфікацію.
Що, на вашу думку, обов’язково має бути в закладі освіти, щоб програма принесла максимальну користь?
Повний доступ усіх учасників освітнього процесу до програми та хороша швидкість Інтернету.

 

Тикул Ольга
Учителька хімії Комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання №25 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання “Ліра” Кіровоградської міської ради, Кіровоградської області

Хімія — одна з найцікавіших і в той же час найскладніших наук для вивчення та розуміння її учнями. Тому під час викладання предмету вчителі застосовують найрізноманітніші методики, форми та засоби навчання. Програма MozaВook, Mozaweb дозволяє застосовувати елементи наочності (відео, анімації, пояснення, відео досліди) під час викладання уроку. Актуальними є ряд анімацій та відео пояснення будови речовин.
Побажання: Хотілось би бачити розроблені за темами з хімії, згідно програми, більше механізмів хімічних реакцій в органічній і неорганічній хіміі; механізми утворення хімічних зв’язків між атомами та іонами, будова атома за енергетичними рівнями в основному і активному станах.

 

Малишко Тетяна
Учителька української мови та літератури Комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання №25 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання “Ліра” Кіровоградської міської ради, Кіровоградської області

Хочеться насамперед висловити слова подяки компанії EdPro за надану можливість безкоштовно навчатися та користуватися програмами мozaWeb та mozaBook. Освіта як спосіб пізнання суспільством самого себе мусить бути завжди щільно приписаною до сучасності, тому використання програми mozaBook — на часі. Як учитель української мови та літератури, що працює в двох п’ятих класах НУШ, хочу відзначити, що не сподівалася на висококласний інтерактив з мови. Оскільки під час навчання нам пропонували завдання з історії або природничо-математичного циклу, а з мови та літератури якоїсь родзинки для себе не знайшла. Тому вирішила: ознайомилася з програмою, сертифікат отримала – і все на цьому наше «тісне» спілкування припиняється. Але йшов час…І одразу спадають на думку слова Конфуція: «Ті, хто ніколи не змінюють своєї думки, люблять себе більше, ніж правду». Після зустрічі в «Zoom» з командою «EdPro» захотілося ще раз переглянути матеріали для НУШ. І тут подив, адже підручники, які так важко знайти, тут представлені, вправи інтерактивні є, наявні 3D- сцени, а це, між іншим, було моєю мрією, тому що урок стає ефектним, мова «оживає», а не сприймається як просто статична наука, позбавлена спецефектів. Тут ще можна багато чого цікавого знайти. Мені дуже пощастило працювати в навчальному закладі, який має сучасне матеріально-технічне забезпечення для здійснення навчальної діяльності (проведення уроків), адже програма «mozaBook» — шикарна, яка дає можливість педагогу створювати цікаві, сучасні уроки. Є бібліотека з шаблонами, можна завантажити щось своє або з мережі Internet, і все це буде в одному зошиті. Мене дуже приваблюють 3D- сцени, тому найчастіше послуговуюся ними. Інтерктивні вправи потребуть доопрацювань, але ж учитель – творча особистість, без творчості нам не обійтися.

 

Дмитро Галько
Тренер ТОВ “Едпро Дистрибюшн”, Diamond mozaLearn ICT Expert

Отож, навчання пройдено, сертифікат отримано. Чи це є ціллю вчителя пілотного проєкту НУШ (5 класи)? Звичайно, що ні. Це вдалий початок плідної співпраці спільноти вчительства та програмного комплексу mozaik. Раніше ми й уявити собі не могли, що підручники для пілотного проєкту так швидко “доставлятимуться” до кінцевого споживача. Звісно, друкованому підручнику ще треба сформуватись, пройти всі етапи редагування та виправлень і лиш тоді стати загальноприйнятим для навчання. Саме зараз є доволі унікальна можливість стати автором зворотного зв’язку, редактором та новотворцем досконалої версії підручника. Для цього потрібно лише почати користуватись програмою, а ми допоможемо у цьому.
І я закликаю учителів зі шкіл, які беруть участь у пілотному проєкті НУШ для 5-х класів, скористатися можливістю, якщо ви ще не пройшли навчання. Реєструйтеся: https://edpro.ua/nus2021 Навчання триватиме до кінця жовтня!

 

Переглядів - 14