Розвиваємо математичну грамотність учнів 3-4 класів НУШ

Як часто ми чуємо фрази на кшталт: «Для чого вчити математику? Чи є сенс вчити табличку множення в час, коли машини рахують швидше?… ». Але ми переконані, що,   розв’язуючи завдання з посібника «Розвиваємо математичну грамотність. Тематичні роботи з математики. 4 клас» авторства Марії Барни та Людмили Паук,  учні набувають певних умінь, здійснюючи системну математичну діяльність, необхідну як для отримання очікуваних результатів, передбачених новим Державним стандартом, так і для застосування математики у конкретних життєвих ситуаціях (наприклад, виконують базові математичні операції з багатоцифровими числами, розв’язують практико‐орієнтовані задачі різних типів, аналізують дані, формулюють логічні висновки з математичних припущень, виконують прості математичні операції у символьній формі, розв’язують прості рівняння, демонструють вміння оперувати з іменованими числами, складають маршрути реальних чи віртуальних подорожей, працюють з таблицями, діаграмами, графіками тощо). Іншими словами, вони  набувають необхідні  навики у розвитку математичної грамотності.

Автори посібника і редакторський колектив  видавництва «Астон» переконані, що дітям молодшого шкільного віку не потрібно розповідати, як важливо вивчати математику, а  надати їм можливість зануритися в світ цікавих життєвих ситуацій, які вирішуються математичними методами.   Навчальне видання,   схвалене відповідною комісією Науково-методичної ради МОН України для використання в освітньому процесі ЗЗСО,  містить компетентнісні завдання з математики, розроблені в розрізі інтегрованих тем, передбачених у курсі «Я досліджую світ» (4 клас), зокрема: «Літні мандрівки і відкриття», «Чому люди подорожують?», «Чарівні перетворення в математиці», «Таємниці природи: бджола — природжений математик!», «Пізнаємо космос», «Математика навколо нас».

Тематичні роботи в посібнику укладені відповідно до Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом Р. Б. Шияна. Вчителі можуть використовувати пропоновані тематичні роботи як для здійснення формувального оцінювання, так і для складання з окремих завдань відповідних тематичних діагностичних робіт з урахуванням індивідуальних можливостей учнів класу й тривалості виконання роботи в межах 1 академічної години.

Посібник укладено у відповідності до особливостей оцінювання результатів навчання учнів з навчального предмета «Математика»: діагностичні роботи слід проводити наприкінці вивчення кожної теми. Перевагу варто надавати письмовій формі, хоча інколи можна застосувати й усну. Завдання може мати вигляд кейса (практичної або текстової ситуації), комплексне розв’язання якого передбачатиме виконання конкретних математичних дій.

У 2021-2022 навчальному році оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів НУШ здійснюватиметься відповідно до нових Методичних рекомендацій МОН України.  Розуміючи запити вчителів, авторки розробили їм на допомогу зворотні зв’язки (фідбеки) за результатами виконання завдань тематичних робіт у 3-му та 4-му класах, які розміщені у вільному доступі за покликанням https://cutt.ly/nWkGtm5. Ознайомитись із посібником «Розвиваємо математичну грамотність. Тематичні роботи з математики. 4 клас» та замовити його  можна на сайті видавництва «Астон»: https://cutt.ly/JWkKdRx.

Додамо, що це не перша спільна робота авторського колективу Марії Барни та Людмили Паук. Минулого року видавництво «Астон» надрукувало посібник «Розвиваємо математичну грамотність. Тематичні роботи з математики. 3 клас», який користується особливою популярністю, адже його замовляли навіть під час літніх канікул, що свідчить про доступність та цікавість завдань у ньому, оскільки батьки з радістю займались з дітьми, поєднуючи відпочинок та навчання.

Ознайомитись із посібником «Розвиваємо математичну грамотність. Тематичні роботи з математики. 3 клас» можна за покликанням https://cutt.ly/UWkHvHK.

Авторський колектив та редакція видавництва бажають усім учасникам освітнього процесу тільки високих результатів та успіху!

 

Марія Барна, Лазорко Анна , Паук Людмила, “Супервізія в НУШ”

 

Переглядів - 4 330