Про подальшу співпрацю МОН і уряду Фінляндії в галузі освіти

6 липня 2021 року відбулась зустріч із Радницею з питань освіти Посольства Фінляндії в Україні Мінною Хаккарайнен щодо подальшої співпраці МОН із урядом Фінляндії у межах проєкту «Навчаємось разом»

Під час зустрічі Віра Рогова зазначила, що головним завданням проєкту є підтримка реформи«Нова українська школа», впровадження якої розпочинається у базовій школ (5-9 класи). Очікуваний результат проєкту полягає в підвищенні якості освіти в Україні.

Під час зустрічі обговорено та ухвалено рішення щодо керівного комітету проєкту та конкретизації напрямків подальшої співпраці у межах основних кластерів. Сторони висловили сподівання, що питання, винесені на обговорення, слугуватимуть імпульсом для успішної роботи проєкту.

Довідково.
Проєкт фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось Разом» («LearningTogether») – це чотирирічна програма співпраці, яка почалася між Україною і Фінляндією влипні 2018 року і до якої приєднався ЄС в кінці 2018-го.

Фінська підтримка реформи української школи зосереджена на загальній середній освіті і спрямована на досягнення трьох взаємопов’язаних кластерів і наскрізних елементів. Кластер 1 стосується підготовки вчителів, кластер 2 – популяризації освіти, кластер 3 – освітньогосередовища.

Робота проєкту має загальнонаціональне охоплення, а підтримка вдосконалення навчання української мови серед меншин зосереджена на Чернівецькій та Закарпатській областях.

Підтримка ЄС повністю інтегрована в три кластери на основі наскрізної підтримки розширення викладання української мови як державної мови серед національних меншин. Крім того, інклюзивна освіта для всіх підтримується в якості початкового наскрізного елемента в усіхтрьох кластерах.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс обговорили нагальні питання двостороннього партнерства в галузі освіти та нові потенційні сфери подальшої співпраці.

 

Переглядів - 2