МОН розробило план апробації і впровадження НУШ у базовій школі

У МОН розробили проєкт із розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для реалізації Стандарту базової освіти НУШ.

Про це йдеться в наказі МОН

Зокрема, проєкт передбачає розроблення:

  • навчально-методичного забезпечення для реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти;
  • навчальних матеріалів для модельних навчальних програм;
  • організаційно-методичного інструментарію для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ;
  • типової програми підвищення кваліфікації педпрацівників, дистанційних курсів підготовки;
  • системи оцінювання освітніх досягнень здобувачів загальної середньої освіти, а також її експериментальну апробацію, нових вимог до ДПА;
  • виховної складової освітнього процесу НУШ та його експериментальну перевірку.

У межах проєкту підготують вчителів-учасників проєкту до експериментального навчання за новим стандартом. Для них також передбачене наставництво.

Також планують постійний моніторинг ефективності впровадження Держстандарту, апробацію варіантів типового навчального плану і експериментальну перевірку реалізації стандарту.

СПИСОК (ПІЛОТНИХ) ШКІЛ-УЧАСНИЦЬ МОЖНА ПРОГЛЯНУТИ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

Окрім того, планують навчити регіональні тренерські групи, вчителів і представників шкільних адміністрацій з усіх освітніх галузейвнести зміни до освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів та магістрів педагогічних закладів вищої освіти.

Наразі відпрацьовують навчальний курикулум для педпрацівників – від створення рамкової програми підготовки до впровадження в повному обсязі концепції, змісту і методів НУШ у 5–9 класах.

Етапи проєкту розподілили протягом 2021–2027 років:

  1. Організаційно-підготовчий (квітень–жовтень 2021 року). Планують створити робочу групу, яка здійснюватиме науково-методичний супровід експерименту, розробити необхідні навчальні та методичні матеріали, провести тренінги для регіональних тренерів і адміністрацій шкіл у регіонах та підготовку для вчителів-учасників проєкту.
  2. Формувальний (листопад 2021–червень 2026). Розроблення, апробація та коригування навчально-методичного забезпечення, наставницька підтримка вчителів, розроблення відповідних  інструктивно-методичних матеріалів щодо системи оцінювання і нових вимог до проведення ДПА, а також моніторинг досягнення очікуваних результатів навчання учнів.
  3. Узагальнювальний етап (липень 2026 – грудень 2027). Планують узагальнити результати проєкту та сформувати висновки, скоригувати навчальні матеріали, дослідити досягнення очікуваних результатів навчання учнів 9-х класів, підготувати та видати навчальні й методичні матеріали за результатами проєкту.

Наказ повністю можна проглянути нижче. У ньому також є перелік (пілотних) шкіл-учасниць, склад науково-методичної ради, списки відповідальних виконавців за регіонами й регіональних координаторів проєкту.

 

Нагадаємо, що у вересні 2020 року уряд затвердив новий освітній стандарт для 5–9 класів. У лютому 2021 року МОН затвердило Типову освітню програму до нього. До 30 квітня можна подавати модельні навчальні програми на перевірку.

 

Переглядів - 150