Впроваджуємо Нову українську школу у 5-х пілотних класах Львівщини!

Цікаво, конструктивно, практично, ефективно. Розповідає директорка ліцею “Надія” Львівської міської ради Ганна Павлик

Участь ліцею «Надія» у Проєкті пілотування НУШ у 5-их класах покладає відповідальність на наш колектив, водночас робить причетними до позитивних змін в українській освіті.

У процесі реалізації Проєкту виникає чимало питань та проблем. Запросити на допомогу Барну Марію Михайлівну,  завідувачку кабінету координації впровадження  Нової української школи і моніторингу КЗ ЛОР ЛОІППО, кандидатку педагогічних наук, доцентку,  координатора Проєкту, було гарною ідеєю.

26 і 27 жовтня 2021 року педагоги ліцею «Надія» працювали разом з Марією Михайлівною за  авторською Програмою підвищення кваліфікації  «Розвиток системи оцінювання в Новій українській школі».

Відомо, що одним із викликів у пілотуванні основних засад НУШ є ОЦІНЮВАННЯ, адже початкова школа перейшла на безбальне оцінювання. У базовій школі відбуватиметься перехід від безбального до звичного 12-бального оцінювання.

Як зробити так, щоб цей перехід відбувся безболісно для п’ятикласників? Як довго він має тривати? Якими мають бути загальні і спеціальні критерії оцінювання для кожного з навчальних предметів/інтегрованих курсів відповідних освітніх галузей? Як вчитель має  здійснювати зворотний зв’язок?

На ці та інші не менш проблемні запитання шукали відповідь педагоги разом зі спікеркою Барною М. М.

 

А такими є   враження    учасників проблемних курсів підвищення кваліфікації:

Г. Павлик, директорка ліцею: «Завдяки Марії Михайлівні вчителі провели два дні плідної, цікавої, копіткої роботи, організованої у форматі  zoom-конференції.  Для нас особливо важливими є питання оцінювання навчальних досягнень п’ятикласників. Фахово, доступно, конкретно Марія Михайлівна підводила нас до пошуку відповідей на запитання, спонукала до розв’язання проблем та прийняття самостійних рішень».

   А. Казмирчук,  вчителька інтегрованого курсу «Література»: «Завдяки навчанню з Марією Михайлівною я і мої колеги краще зрозуміли раціональний зв’язок між організацією навчальних занять та результатами навчання, механізми оцінювання, методику проведення діагностувальних робіт».

 І. Воськало, вчителька курсу «Вступу до історії України та громадянської освіти»: «Я краще зрозуміла переваги формувального оцінювання, необхідність правильно окреслювати очікувані результати навчання для мотивації учнів  та результативної роботи на уроці; отримала цінні поради щодо здійснення зворотного зв’язку».

М. Кожух, вчителька інтегрованих курсів «Пізнаємо природу», «Здоров’я, безпека та добробут»: «Марія Михайлівна допомогла навчитися структурувати очікувані результати навчання за рівнями навчальних досягнень; навчала оцінювати переваги обраних нами модельних програм. Я отримала консультацію щодо співпраці з батьками».

О. Марко, вчителька математики: «Я працюю у школі перший рік, тому було дуже важливо отримати допомогу компетентної людини щодо удосконалення календарно-тематичного планування, роботи з посібником, організації зворотного зв’язку».

Ми плануємо і надалі звертатися до Марії Михайлівни. Вона підкорила нас не лише високим професіоналізмом, а й людяністю, оптимізмом, почуттям гумору, щирістю. Ми відчули, наскільки Марія Михайлівна розуміє проблеми вчительства на шляху до змін в освіті та допомагає їх долати спільними зусиллями!

Бажаємо Барні М.М. міцного здоров’я, нових ідей, залишатися ресурсною та креативною!

Ганна Павлик

 

 

 

Переглядів - 172