М. Барна, керівник і координатор проєкту «Супервізія «ДляВас»
Для Нової української школи найбільш виразною новизною є тематично-інтегрований підхід у навчанні. У 1-их класах він реалізується впродовж інтегрованих тематичних тижнів, а у 2-4 класах – інтегрованих тематичних місяців.
Їх тематика, зміст і мета є такими, що при вмілому використанні вчителькою/вчителем сучасних інтерактивних технологій вона/він надають учням можливість міркувати, зіставляти різні точки зору , спираючись як на наукові факти, так і на власний досвід, уміння спостерігати, досліджувати, проектувати, узагальнювати, знаходити і приймати відповідні рішення.
Саме такий вид творчої діяльності учнів покладено в основу проєктної технології, яку дедалі частіше використовують у своїй практичній діяльності вчителі різних навчальних дисциплін, зокрема й вчителі початкових класів.
Проєктна діяльність стимулює інтерес учнів до пошуку різних способів розв’язання певних життєвих проблем, показує можливості практичного застосування знань, отриманих у процесі вивчення основ наук, зокрема й інтегрованих курсів.
Про свій досвід організації проєктної діяльності з молодшими школярами розповідає Ольга Федорівна Чайківська, вчителька початкових класів Ліцею №2 Дрогобицької міської ради, педагог-тренер НУШ.