Формувальне оцінювання, змішане та навчання через дослідження

Розповідає вчителька початкових класів ЗОШ I–III ступенів с.Бабин Чернівецької області Ірина Сосніна

 

Ми ділимося з вами лише фрагментом цієї розповіді у частині, що стосується практики формульного оцінювання. 

Публікацію у повному обсязі ви зможете прочитати за посиланням:  https://nus.org.ua/articles/formuvalne-otsinyuvannya-zmishane-ta-navchannya-cherez-doslidzhennya-rozpovidaye-vchytelka-pochatkovyh-klasiv/?fbclid=IwAR0Dnzg5qXCZUdRt0sMs6OJ0vl6POoCNJA1MY-0w7VULNIdPqWTZo2dGqBw

 

ЯК ПРОВОДИТИ ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Матеріали іншого тренінгу проєкту “Навчаємось разом” + проєкту ЄС про педагогіку початкової школи Ірина використовує для формувального оцінювання.

Форми само- та взаємооцінювання допомагають відстежити прогрес навчання кожного учня. Діти – маленькі дослідники. Їм подобається все нове, тому форми взаємооцінювання й самооцінювання вони швидко опанували”.

Для самооцінювання учнів Ірина також використовує різні чек-листи та графічні організатори з чіткими і зрозумілими критеріями. Деякі навіть створюють разом з учнями.

“Адже тоді їм легше оцінити себе та свій поступ у навчанні”.

Також практикує “Картки різних точок зору”. Діти оцінюють себе в ролі учнів, батьків, учителя. Інколи вчителька просить учнів оцінити себе, написавши невеличке есе в тому ж таки “Щоденнику думок”.

“Для ефективного управління класом пропоную учням під час “Кола вражень” оцінювати свою роботу й поведінку. Практикую взаємооцінювання. На ранкових зустрічах проводжу гру “Розкажи й покажи”, яка допомагає дітям краще пізнати одне одного, знайти однодумців, цінувати різноманітність та зрозуміти, що робить кожного з них унікальним”.

Як грати в “Розкажи й покажи”

Школярів об’єднують у пари. За 3–5 хвилин вони мають розказати одне одному про себе так, щоби потім товариш міг легко розповісти іншим про співрозмовника або показати пантомімою визначальні риси.

Така гра дає можливість дітям краще познайомитися, дізнатися більше одне про одного, навчитися презентувати себе, а також візуалізувати асоціації.

Оцінювання разом із батьками

Також матеріали для самооцінювання вчителька використовує в роботі з батьками для організації спільних зустрічей.

Разом обговорюємо, ставимо та прописуємо кроки для досягнення короткострокових та довготривалих цілей. Я радію, що батьки мене підтримують, довіряють, приймають мої пропозиції”, – каже Ірина.

На початку року до проведення перших батьківських зборів Ірина зазвичай дає батькам заповнити форму, що містить запитання щодо дитини.

“Зустріч розпочинаю з обговорення результатів опитування. Щоби допомогти батькам налагодити взаємини з дітьми, часто використовую опитувальники, першу частину яких батьки заповнюють разом із дитиною, а в другій діляться своїми думками”.

Вчителька разом із батьками під час індивідуальних зустрічей допомагає дитині чітко визначити, спланувати та прописати кроки для досягнення короткотривалих і довготривалих цілей.

Практикували “Лист вихідного дня”, коли в першій частині діти писали й малювали все, чим вони займалися протягом тижня. А в другій – батьки записували, що діти їм розповіли під час роботи, та побажання на наступний тиждень.

Переглядів - 664