Додатки 1 і 2 є продовженням презентації досвіду тренерів-педагогів Львівщини з конструювання уроків математики у 5,6 класах НУШ
Для вчителів 5, 6 класів уже другий навчальний рік відбувається процес переходу від традиційної організації освітнього процесу до інноваційних стратегій НУШ, що вимагає постійного розвитку загальних і професійних компетентностей педагогів, передбачених, зокрема, й професійним стандартом, який перебуває зараз на стадії оновлення.
Очевидно, що ці компетентності визначають здатність педагога ефективно навчати та виховувати учнів, а також впливають на створення сприятливого освітнього середовища. Погоджуємося з думкою вчених, науковців, вчителів-практиків, які вважають, що розуміння педагогічними працівниками змісту, вимог та можливостей застосування професійного стандарту вчителя під час виконання трудових функцій надає їм можливості для покращення своєї роботи. Прояви удосконалення вчителями методів, прийомів і засобів організації освітнього процесу стають дедалі більш відчутними, а особливо у професійних спільнотах сертифікованих вчителів, педагогів-тренерів із запровадження НУШ, членів творчих майстерень відповідних освітніх галузей тощо.
У підтвердження висловленого продовжуємо розміщення на сайті орієнтовних конспектів уроків (Додаток 1 і Додаток 2) з вивчення окремих тем, розроблені за участю тренерів-педагогів вчителів математики 5,6 класів закладів загальної середньої освіти Львівської області.
Сподіваємося, що запропоновані розробки уроків допоможуть вчителям у розвитку професійних компетентностей відповідно до п’яти сфер діяльності (трудових функцій) у процесі запровадження НУШ.
Марія Барна, завідувачка кабінету впровадження НУШ
КЗ ЛОР Львівського ОІППО ,
кандидатка педагогічних наук, доцентка