Ви зможете ознайомитися з авторськими підходами щодо переходу від рівневого до бального оцінювання у процесі викладання математики в 5-их класах НУШ у другому семестрі 2022/2023 навч.року.
13 грудня 2022 року мною був проведений п’ятий вебінар із серії «Математика у 5-их класах НУШ: виклики в оцінюванні та інструменти переходу від рівневої до бальної оцінної шкали» .
Учасники вебінару мали можливість почути коментар щодо використання у практичній діяльності орієнтовного авторського інструменту – фідбеку підсумкового семестрового рівневого оцінювання з математики за результатами виконання ТДР№ 1-4 та динаміки поступу учня/учениці у процесі формувального оцінювання у розрізі груп загальних результатів навчання (ГЗР) (додаток 1).
З огляду на те, що з січня 2023 року підсумкове семестрове та річне оцінювання здійснюватиметься за 12-бальною оцінною шкалою, мною був запропонований орієнтовний зразок заповнення лівої сторінки класного журналу/фідбеку у 5-их класах НУШ з фіксацією результатів виконання діагностувальних робіт, вербальної оцінки (формувальне (поточне): Ф(П)), підсумкового семестрового і загальної оцінки з математики у 2 семестрі 2022/2023 н.р. (додаток 2).
Сподіваюся, що проведені мною вебінари, як однієї із форм супервізійної діяльності, сприятимуть розвитку професійної компетентності педагогів, допомагатимуть їм успішно втілювати в життя принципи НУШ, розв’язувати проблеми, долати виклики.
АНОНС!!! У наступних публікаціях (січень – перша половина лютого 2023 р.) планую розмістити орієнтовний зразок навчальної програми разом з календарно-тематичним плануванням з математики у 5 кл НУШ на ІІ семестр 2022/2023 навч. року та тематичної діагностувальної роботи з використанням авторського інструменту її бального оцінювання у розрізі груп загальних результатів (ГЗР).
Марія Барна, канд. пед.наук, доцентка, зав. кабінетом координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР «Львівський ОІППО»