Оцінювання у 5-7 класах НУШ: нові нормативні вимоги

У статті викладено власний погляд на проблемні моменти щодо здійснювання оцінювання в НУШ, зокрема й у контексті нових рекомендацій, затверджених наказом МОН України від 02.08. 2024 р. № 1093

Як відомо, НУШ у базовій школі стартувала з 2022/2023 навчального року.

Українські педагоги  навчають дітей, учні й учениці здобувають  знання, складають тестування, проходять  міжнародні оцінювання і внутрішні моніторинги, а вся спільнота разом – волонтерить і щодня, щогодини підтримує  фронт попри повномасштабну війну, блекаути, повітряні тривоги й психологічне виснаження.

Щоб  допомогти освітянам  розібратися з вимогами/рекомендаціями МОН України у контексті наказу від 02.08.2024 №1093 та окреслити перспективи у роботі у 2024/2025 навчальному році, авторкою підготовлено  вибірковий огляд/ добірку матеріалів (Таблиця 1) та 5 вересня 2024 року проведено вебінар з даної теми  для широкого кола освітян (режим доступу: https://youtube.com/live/XsNYs-VJh2Y?feature=share).

Оскільки законодавством про освіту визначено, що «освітній процес — система науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості, шляхом формування та застосування її компетентностей» (Ст. 1. ЗУ «Про освіту»),  то ми пропонуємо організацію освітнього процесу в НУШ  здійснювати у єдності всіх його складників, чотири з яких, на думку спікерки, можна вважати основними. Саме на цьому  авторка акцентує увагу  слухачів/читачів, зокрема й  з огляду на нові нормативні вимоги щодо оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 5-9 класів (Наказ МОН України від 02.08.2024 р. №1093).

Марія Барна, завідувачка кабінету впровадження НУШ
КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти»,
кандидатка педагогічних наук, доцентка

Переглядів - 1 536