За сторінками публікацій про вебінари з проблем організації та проведення супервізійних сесій у закладах освіти територіальних громад Львівщини у 2021 році
Що таке супервізія, хто такий супервізор? У світі відомі різні терміни для окреслення як процесу супервізії, так і особи супервізора. Але які б терміни не використовувалися (супервізори, ментори, наставники тощо), головне те, що метою їх діяльності є професійна підтримка педагогів, а НЕ перевірка чи контроль. Супервізори, зокрема, допомагатимуть вчителям долати професійні труднощі, зміцнювати їх позитивну самооцінку, налагоджувати педагогіку партнерства тощо.
Оскільки у вчителів у процесі здійснення ними освітньої діяльності може виникати не одна ситуація, для виходу з якої треба шукати відповідне професійне рішення, то , мабуть, було б добре, якби вчителі мали можливість скористатися послугами супервізорів з різних напрямів. Але у 2021 році така діяльність передбачена поки що з розрахунку одного циклу супервізії (10 академ.год.) в одному закладі освіти для вчителів початкових класів.
За організацію та науково-методичний супровід супервізійних заходів в області відповідає завідувачка кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР ЛОІППО, кандидатка педагогічних наук, доцентка БАРНА МАРІЯ МИХАЙЛІВНА.
У відповідності до Програми розвитку КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» та у контексті заходів, передбачених Програмою розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки, у період з 22 вересня по 13 жовтня 2021 року за спеціальною програмою супервізорами-тренерами підготовлено 94 регіональні супервізори. Оскільки підготовка регіональних супервізорів розпочалася в інституті ще у 2019 році, то на сайті ЛОІППО оприлюднено оновлені списки 141 супервізора, які можуть залучатися закладами освіти Львівщини для здійснення у них супервізійної діяльності у відповідності до чинних нормативно-правових документів за кошти субвенції, передбачені відповідною Постановою Кабінету Міністрів України.
Окрім підготовки супервізорів, Марія Михайлівна Барна ініціювала і провела настановчі проблемно-тематичні вебінари для:
- оновленого складу регіональних супервізорів (Проблемно-тематичний вебінар для оновленого складу регіональних супервізорів за участю директорки ЦПРПП Яворівської ТГ О.Фірчук);
- управлінців різного рангу територіальних громад Львівщини, відповідальних за освітню політику на місцевому рівні (Настановчий семінар для управлінців різного рангу ТГ Львівщини, відповідальних за освітню політику на місцевому рівні).
За підтримки і за участю Барни М.М у продовження та розвиток цих заходів відповідні вебінари з питань здійснення супервізії у закладах освіти територіальних громад ініціювали та провели:
- директорка ЦПРПП Яворівської міської ради – О.Фірчук («Супервізія в діяльності регіонального супервізора» )
- директорка ЦПРПП Дрогобицької міської ради – Г.Марчук («Відбувся онлайн-семінар «Супервізія в діяльності регіонального супервізора»);
- головна спеціалістка відділу освіти Новояворівської міської ради – Т.Юр («Організація діяльності регіональних супервізорів у Новояворівській ТГ»);
- старший інспектор відділу освіти, культури, молоді та спорту Хирівської міської ради – Р.Бойко;
- головна спеціалістка відділу освіти Самбірської міської ради – Г.Пилипчак («Відбувся вебінар «Супервізія у закладах освіти — 2021»);
- консультантка ЦПРПП Миколаївської міської ради – Н.Воробець ( «Супервізія в діяльності регіонального супервізора»).
Сьогодні світ змінився – розвиваються організації, інституції, які мають горизонтальну структуру, працюють на засадах педагогічного партнерства та принципів синергії. Переконані, що добре організована у закладах освіти супервізійна діяльність сприятиме творенню професійних педагогічних спільнот саме на горизонтальному рівні системи підвищення кваліфікації.
Вітаємо усіх учасників супервізійного процесу! Віримо, що супервізія впевнено ввійде у перелік ефективних методів підвищення кваліфікації освітян Львівщини!
Запрошуємо до співпраці на сторінках сайту «Супервізія в НУШ»
Марія Барна