Творимо професійні педагогічні спільноти  разом!

 За сторінками публікацій  про  вебінари з проблем організації та проведення супервізійних сесій у закладах освіти територіальних громад Львівщини у 2021  році

 Що таке супервізія, хто такий супервізор? У світі відомі різні терміни для окреслення  як  процесу супервізії, так і особи супервізора. Але які б терміни не використовувалися (супервізори, ментори, наставники тощо), головне  те, що метою їх діяльності  є професійна підтримка педагогів, а  НЕ перевірка чи контроль.  Супервізори, зокрема, допомагатимуть вчителям долати професійні труднощі, зміцнювати їх позитивну самооцінку, налагоджувати педагогіку партнерства тощо.

Оскільки у вчителів у процесі здійснення ними  освітньої діяльності може виникати не одна ситуація, для виходу з якої треба шукати відповідне професійне рішення,  то , мабуть, було б добре, якби вчителі мали можливість скористатися послугами супервізорів з різних напрямів. Але у 2021 році така діяльність  передбачена поки що  з розрахунку одного циклу супервізії (10 академ.год.)  в одному закладі освіти для вчителів початкових класів.

За організацію та науково-методичний супровід супервізійних заходів в області  відповідає завідувачка кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР ЛОІППО, кандидатка педагогічних наук, доцентка БАРНА МАРІЯ МИХАЙЛІВНА.

У відповідності до Програми розвитку КЗ ЛОР «Львівський обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти» та у контексті заходів, передбачених Програмою розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки,   у період з 22 вересня по 13 жовтня 2021 року за спеціальною програмою супервізорами-тренерами  підготовлено 94 регіональні супервізори. Оскільки підготовка регіональних супервізорів розпочалася  в інституті ще у 2019 році, то  на сайті ЛОІППО оприлюднено оновлені списки 141 супервізора, які можуть залучатися закладами освіти Львівщини для здійснення у них  супервізійної діяльності у відповідності до чинних нормативно-правових документів за кошти субвенції,  передбачені відповідною Постановою Кабінету  Міністрів України.

Окрім підготовки супервізорів, Марія Михайлівна  Барна ініціювала і провела настановчі проблемно-тематичні вебінари для:

За підтримки і  за участю Барни М.М у продовження та розвиток цих заходів відповідні вебінари з питань здійснення супервізії у закладах освіти територіальних громад  ініціювали та провели:

Сьогодні світ змінився – розвиваються організації, інституції,  які мають горизонтальну структуру, працюють на засадах педагогічного партнерства та принципів синергії.  Переконані, що добре організована у закладах освіти супервізійна діяльність  сприятиме творенню  професійних педагогічних  спільнот саме  на горизонтальному рівні  системи підвищення кваліфікації.

Вітаємо усіх учасників супервізійного процесу! Віримо, що супервізія впевнено ввійде у перелік ефективних методів підвищення кваліфікації освітян Львівщини!

Запрошуємо до співпраці на сторінках сайту «Супервізія в НУШ» 

Марія Барна

 

Переглядів - 97