Управління Державної служби якості освіти у Львівській області провело круглий стіл у змішаному форматі, де вчителів початкових класів привітали з успішним проходженням сертифікації-2021
Третій рік поспіль в Україні проводиться сертифікація вчителів початкових класів, метою якої є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, що володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Сьогодні, 12 січня 2022 року, управління Державної служби якості освіти у Львівській області провело круглий стіл у змішаному форматі, де вчителів початкових класів Львівщини привітали з успішним проходженням сертифікації-2021.
Учителі початкових класів, а також ті, хто спробував себе і в ролі освітнього експерта, ділилися досвідом, враженням та рефлексією від процедури сертифікації.
#ІванЮрійчук, директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України, зазначив, що сертифікація – успішний проєкт, який розкриває таланти, створює нові можливості для вчителів, які можуть і хочуть бути носіями освітніх реформ не лише сьогоднішніх, а й завтрашніх. Процедура сертифікації має стати наріжним каменем нової освітянської культури відкритості, культури постійного вдосконалення.
«Сертифікація вчителів має всі шанси стати провідним елементом системи професійного вдосконалення педагогічних працівників. Про це свідчать схвальні відгуки як експертів, які три роки поспіль здійснювали експертне оцінювання педагогічних працівників, так і сертифікованих учителів. Сертифікація – це можливість для вчителя одержати визнання свого професіоналізму, заявити про себе, ділитися своїми напрацюваннями з колегами, підвищувати рівень педагогічної майстерності», – каже #ВалентинаЗагрева, начальниця управління Служби.
Про підсумки трирічного пілотного проєкту, а також особливості проведення сертифікації у 2021 році, говорила #АнжелаСтефанишин, начальниця відділу роботи з експертами:
«До третього етапу сертифікації-2021 було допущено 50 вчителів: 32 педагога з м. Львова і 18 – з Львівської області, зокрема, Самбірського, Стрийського, Золочівського, Радехівського, Пустомитівського та Львівського районів. Усі 50 педагогів успішно пройшли сертифікацію. Тішить і те, що педагоги Львівщини отримали підсумкові бали, значно вищі за пороговий, маємо і один найвищий результат у 140 балів.
Серед учасників сертифікації були як досвідчені вчителі, так і педагоги стаж роботи яких не перевищує 5-7 років.
Вивчали практичний досвід роботи вчителів 68 освітніх експертів. Експерти з Львівської області оцінювали досвід 82 педагогів з дванадцяти областей України та міста Києва».
Вдячні #МаріяБарна, завідувачці кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу Львівського ОІППО, #ОльгаБанах, викладачці кафедри педагогіки КЗ ЛОР ЛОІППО, #ОксанаГусар, заступниці директора з НВР Давидівського ліцею ім. Т. Г. Шевченка Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області, а також усім освітнім експертам, учителям, які успішно пройшли сертифікацію, за професійність, відповідальність, бажання постійно вдосконалювати майстерність, мотивацію до саморозвитку й педагогічного зростання.
Надихайтесь та мотивуйте інших!
Довідково:
Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
Учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримуватимуть 20% доплати до ставки заробітної плати протягом дії сертифікату, тобто трьох років та можливість зарахування сертифікату як чергової (позачергової) атестації.
У 2022 році реєстрація для проходження сертифікації вчителів початкових класів розпочнеться 4 квітня і триватиме до 17 квітня 2022 року. Квота для Львівської області – 178 (наказ МОН України № 3 від 04.01.2022 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році».
#ЯкістьОсвіти #СертифікаціяВчителів