Орієнтовна модель проведення ІІІ етапу сертифікації-2021

Про можливий варіант процедури вивчення практичного досвіду роботи вчителів початкових класів, які восени завершуватимуть сертифікацію-2021, розказує директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук

Літо у розпалі, але ми поки й не замислюємося про відпочинок

Закінчуємо роботу над моделлю проведення ІІІ етапу сертифікації-2021 і готові поділитися нашими ідеями.

Робимо це, бо віримо, що делегування повноважень фаховій професійній спільноті – це найоптимальніший шлях до вдосконалення.

Отже, пропонуємо наступне:
– 4 складники
– вивчення протягом 2 днів
– онлайн-формат.

Самопрезентація: довільна форма за орієнтовними напрямками (на фото); тут можна повідомити про себе все, що вчитель вважає за необхідне; тривалість – до 10 хвилин.

Відвідування експертами 3-4 уроків: якщо навчання відбувається в класі, то спостереження відбувається з допомогою відеотрансляції; якщо навчання відбувається у дистанційному форматі, то експерти підключаються до відеоконференції.

У ході інтерв’ю з учителем експерти з’ясовують відповіді на питання, які вони не отримали під час спостереження за навчальними заняттями.

Тривалість вивчення – 2 дні.

У перший день відбувається самопрезентація та спостереження за навчальними заняттями (послідовність узгоджується експертами та учасником). Орієнтовна тривалість – 3-4 год.

Цього ж дня експертна група (без участі вчителя) аналізує навчальні заняття, самопрезентацію та анкети директора/заступника директора/керівника методоб’єднання і за результатами цієї роботи складає план проведення інтерв’ю. Орієнтовна тривалість – 3-4 год.

На другий день відбувається інтерв’ю з вчителем (орієнтовно до 1 год.), підсумкова нарада експертів і заповнення експертного висновку (орієнтовно 1,5 год.) та повідомлення вчителеві результатів вивчення і їх обговорення. Загальна тривалість – орієнтовно 3 год.

Запрошуємо до обговорення такої моделі на сторінці групи “Сертифікація. Професійна спільнота”.

 

Переглядів - 14